Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

Hubungi Kami :

DEWAN BANDARAYA KUCHING UTARA

Bukit Siol, Jalan Semariang Petra Jaya

93050 Kuching Sarawak


082-446688
aduan@dbku.gov.my
Peta Lokasi
Dewan Bandaraya Kuching Utara
 

 
Pengarah

NamaHubungi
Jumaini Haili
Pengarah Dewan Bandaraya Kuching Utara
jumaini@dbku.gov.my
082-446268
082-446414

Ketua Timbalan Pengarah

NamaHubungi
Tuan Haji Morshidi Ahmad
Ketua Timbalan Pengarah / Jabatan Perkhidmatan Kawalselia (RES)
morshidi@dbku.gov.my
082-443201
082-446414

Timbalan Pengarah CPS

NamaHubungi
Kartini Haji Busrah
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Korporat (CPS)
kartini@dbku.gov.my
082-446203
082-446414

Timbalan Pengarah FCS

NamaHubungi
Salwa Binti Pauzi
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Kewangan (FCS)
salwap@dbku.gov.my
082-446304
082-446414

Timbalan Pengarah COS

NamaHubungi
Tuan Haji Hasbi Bin Suhaili
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Komuniti (COS)
hasbis@dbku.gov.my
082-446279
082-446414

Timbalan Pengarah INS

NamaHubungi
Tuan Haji Mohamed Khaidir Abang
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Perkhidmatan Infrastruktur (INS)
khaidir@dbku.gov.my
082-441812
082-446414

Timbalan Pengarah PBL

NamaHubungi
Durie Austine Tinggie
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Pembangunan Dan Lanskap (PBL)
durie@dbku.gov.my
082-449802
082-446414

Pentadbiran (ADM)

NamaHubungi
Peter@Dembap Ak Martin
Ketua Bahagian Pentadbiran (ADM)
peterdm@dbku.gov.my
082-446688 ext 2205
082-446414

Audit Dalaman (AUD)

NamaHubungi
Samsury Bin Sahari
Ketua Bahagian Audit Dalaman (AUD)
samsurys@dbku.gov.my
082-446688 ext 2277
082-446414

Pembangunan Perniagaan (BDD)

NamaHubungi
Ramli Omar Baki (acting)
Ketua Bahagian Pembangunan Perniagaan (BDD)
ramli@dbku.gov.my
082-416975
082-239853

Bangunan (BLG)

NamaHubungi
Mohd Faisal Adenan
Ketua Bahagian Bangunan (BLG)
faisalad@dbku.gov.my
082-446688 ext 2232
082-446414

Pembangunan & Perkhidmatan Komuniti (CDS)

NamaHubungi
Rudzaimer Bin Malek
Ketua Bahagian Pembangunan & Perkhidmatan Komuniti (CDS)
rudzaimer@dbku.gov.my
082-446688 ext 2203
082-446414

Kontrak & Perolehan (COP)

NamaHubungi
Nor Isah Binti Barmawi
Ketua Bahagian Kontrak Dan Perolehan (COP)
norib@dbku.gov.my
082-446688 ext 2308
082-446414

Perhubungan Komuniti & Khidmat Sosial (CRS)

NamaHubungi
Mohd Hafiz Ali
Ketua Bahagian Perhubungan Komuniti & Khidmat Sosial (CRS)
mohdhafizali@dbku.gov.my
082-236223/082-420769
082-420770

Sekretariat Jawatankuasa (CTS)

NamaHubungi
Hjh. Ramona Ariffin
Ketua Bahagian Sekretariat Jawatankuasa (CTS)
ramona@dbku.gov.my
082-446688 ext 2241
082-446414

Penguatkuasa (ENF)

NamaHubungi
Dunsten Ak Mogei
Ketua Bahagian Penguatkuasa (ENF)
dunsten@dbku.gov.my
082-447511/442673

Projek Kejuruteraan (ENG)

NamaHubungi
Ng Liang Seng
Ketua Bahagian Projek Kejuruteraan (ENG)
ng@dbku.gov.my
082-446688 ext 2246
082-446414

Kesihatan Persekitaran (ENV)

NamaHubungi
Basheer Bin Ahmed
Ketua Bahagian Kesihatan Dan Persekitaran (ENV)
basheer@dbku.gov.my
082-448763/082-442590

Kewangan (FIN)

NamaHubungi
Abdul Razak Bin Ellis
Ketua Bahagian Kewangan (FIN)
abdrazake@dbku.gov.my
082-446688 ext 2272
082-446414

Geoinformasi Dan Pengurusan Hartanah (GPM)

NamaHubungi
Maggie Tomeng
Ketua Bahagian Geoinformasi Dan Pengurusan Hartanah (GPM)
maggie@dbku.gov.my
082-446688 ext 2261
082-446414

Pengurusan Sumber Manusia (HRM)

NamaHubungi
Rosemiyati Binti Mohamad Nawawi
Ketua Bahagian Pengurusan Sumber Manusia (HRM)
rosemiyati@dbku.gov.my
082-446688 ext 2210
082-446414

Teknologi Maklumat (ICT)

NamaHubungi
Pauler Peter Kini (CIO)
Ketua Bahagian Teknologi Maklumat (ICT)
pauler@dbku.gov.my
082-446688 ext 2267
082-446414

Penyelenggaraan Infrastruktur (IMT)

NamaHubungi
Zaidi Bin Pathi
Ketua Bahagian Penyelenggaraan Infrastruktur (IMT)
zaidip@dbku.gov.my
082-448899/082-445871

PembangunanSumber Maklumat (IRD)

NamaHubungi
Sharul Bin Sulaiman
Ketua Bahagian Pembangunan Sumber Maklumat (IRD)
sharul@dbku.gov.my
082-507403/507099

Hal Ehwal Undang-Undang (LAW)

NamaHubungi
Siti Fatimah Jamail
Ketua Bahagian Hal Ehwal Undang-Undang (LAW)
fatimah@dbku.gov.my
082-446688 ext 2238
082-446414

Pelesenan (LES)

NamaHubungi
Zurima Binti Safian
Ketua Bahagian Pelesenan (LES)
zurima@dbku.gov.my
082-234654/082-234657

Lanskap (LNP)

NamaHubungi
Tuan Haji Faisal Bin Affendie
Ketua Bahagian Lanskap (LNP)
faisalaf@dbku.gov.my
082-446688 ext 2250
082-446414

Mekanikal & Elektrikal (MNE)

NamaHubungi
Emil Rosainie Mohamad Husaini
Ketua Bahagian Mekanikal Dan Elektrikal (MNE)
emilrmh@dbku.gov.my
082-448899/082-445673

Perhubungan Awam (PRD)

NamaHubungi
Norhayati Binti Bidin
Perhubungan Awam (PRD)
hayati@dbku.gov.my
082-446688 ext 2208
082-446414

Keselamatan (SCY)

NamaHubungi
Awang Mohammad Awang Yusuf
Ketua Bahagian Keselamatan (SCY)
awgmohd@dbku.gov.my
082-442762/082-442719

Transformasi & Inovasi (TRI)

NamaHubungi
Dennis Achill
Division Head Of Transformation & Innovation (TRI)
dennis@dbku.gov.my
082-446688 ext 2289
082-446414

Penilaian (VAL)

NamaHubungi
Shafiza Binti Haji Jaya
Ketua Bahagian Penilaian Dan Percukaian (VAL)
shafiza@dbku.gov.my
082-446688 ext 2281
082-446414