Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

Hubungi Kami :

DEWAN BANDARAYA KUCHING UTARA

Bukit Siol, Jalan Semariang Petra Jaya

93050 Kuching Sarawak


082-446688
aduan@dbku.gov.my
Peta Lokasi
Dewan Bandaraya Kuching Utara
 
Pengarah

NamaHubungi
Jumaini Haili
Pengarah Dewan Bandaraya Kuching Utara
jumaini@dbku.gov.my
082-446688 ext 304
082-446414

Ketua Timbalan Pengarah

NamaHubungi
Hj. Morshidi Ahmad
Ketua Timbalan Pengarah / Jabatan Perkhidmatan Kawalselia (RES)
morshidi@dbku.gov.my
082-446688 ext 346
082-446414

Timbalan Pengarah CPS

NamaHubungi
Kartini Haji Bushra
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Korporat (CPS)
kartini@dbku.gov.my
082-446688 ext 310
082-446414

Timbalan Pengarah FCS

NamaHubungi
Salwa Pauzi
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Kewangan (FCS)
salwap@dbku.gov.my
082-446688 ext 306
082-446414

Timbalan Pengarah COS

NamaHubungi
Haji Hasbi Bin Suhaili
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Komuniti (COS)
hasbis@dbku.gov.my
082-446688 ext 346
082-446414

Timbalan Pengarah INS

NamaHubungi
Hj. Mohamed Khaider Abang
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Perkhidmatan Infrastruktur (INS)
khaidir@dbku.gov.my
082-446688 ext 200
082-446414

Timbalan Pengarah PBL

NamaHubungi
Durie Austine Tinggie
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Pembangunan Dan Lanskap (PBL)
durie@dbku.gov.my
082-446688 ext 232
082-446414

Pentadbiran (ADM)

NamaHubungi
Peter@Dembap Ak Martin
Ketua Bahagian Pentadbiran (ADM)
peterdm@dbku.gov.my
082-446688 ext 148
082-446414

Audit Dalaman (AUD)

NamaHubungi
Samsury Sahari
Ketua Bahagian Audit Dalaman (AUD)
samsurys@dbku.gov.my
082-446688 ext 155
082-446414

Pembangunan Perniagaan (BDD)

NamaHubungi
Ramli Omar Baki (acting)
Ketua Bahagian Pembangunan Perniagaan (BDD)
ramli@dbku.gov.my
082-416975

Bangunan (BLG)

NamaHubungi
Mohd Faisal Adenan
Ketua Bahagian Bangunan (BLG)
faisalad@dbku.gov.my
082-446688 ext 204
082-446414

Pembangunan & Perkhidmatan Komuniti (CDS)

NamaHubungi
Rudzaimer Malek
Ketua Bahagian Pembangunan & Perkhidmatan Komuniti (CDS)
rudzaimer@dbku.gov.my
082-448761 ext 669
082-446414

Kontrak & Perolehan (COP)

NamaHubungi
Nor Isah Barmawi
Ketua Bahagian Kontrak Dan Perolehan (COP)
norib@dbku.gov.my
082-446688 ext 140
082-446414

Perhubungan Komuniti & Khidmat Sosial (CRS)

NamaHubungi
Mohd Hafiz Ali
Ketua Bahagian Perhubungan Komuniti & Khidmat Sosial (CRS)
mohdhafizali@dbku.gov.my
082-236223

Sekretariat Jawatankuasa (CTS)

NamaHubungi
Hjh. Ramona Ariffin
Ketua Bahagian Sekretariat Jawatankuasa (CTS)
ramona@dbku.gov.my
082-446688 ext 328
082-446414

Penguatkuasa (ENF)

NamaHubungi
Dunsten Ak Mogei
Ketua Bahagian Penguatkuasa (ENF)
dunsten@dbku.gov.my
082-447511

Projek Kejuruteraan (ENG)

NamaHubungi
Ng Liang Seng
Ketua Bahagian Projek Kejuruteraan (ENG)
ng@dbku.gov.my
082-446688 ext 233
082-446414

Kesihatan Persekitaran (ENV)

NamaHubungi
Basheer Ahmed
Ketua Bahagian Kesihatan Dan Persekitaran (ENV)
basheer@dbku.gov.my
082-448763

Kewangan (FIN)

NamaHubungi
Abdul Razak Ellis
Ketua Bahagian Kewangan (FIN)
abdrazake@dbku.gov.my
082-446688 ext 119
082-446414

Geoinformasi Dan Pengurusan Hartanah (GPM)

NamaHubungi
Maggie Tomeng
Ketua Bahagian Geoinformasi Dan Pengurusan Hartanah (GPM)
maggie@dbku.gov.my
082-446688 ext 147
082-446414

Pengurusan Sumber Manusia (HRM)

NamaHubungi
Rosemiyati Mohamad Nawawi
Ketua Bahagian Pengurusan Sumber Manusia (HRM)
rosemiyati@dbku.gov.my
082-446688 ext 321
082-446414

Teknologi Maklumat (ICT)

NamaHubungi
Pauler Peter Kini (CIO)
Ketua Bahagian Teknologi Maklumat (ICT)
pauler@dbku.gov.my
082-446688 ext 131
082-446414

Penyelenggaraan Infrastruktur (IMT)

NamaHubungi
Zaidi Pathi
Ketua Bahagian Penyelenggaraan Infrastruktur (IMT)
zaidip@dbku.gov.my
082-448899

PembangunanSumber Maklumat (IRD)

NamaHubungi
Sharul Sulaiman
Ketua Bahagian Pembangunan Sumber Maklumat (IRD)
sharul@dbku.gov.my
082-507403/507099

Hal Ehwal Undang-Undang (LAW)

NamaHubungi
Siti Fatimah Jamail
Ketua Bahagian Hal Ehwal Undang-Undang (LAW)
fatimah@dbku.gov.my
082-446688 ext 210
082-446414

Pelesenan (LES)

NamaHubungi
Zurima Safian
Ketua Bahagian Pelesenan (LES)
zurima@dbku.gov.my
082-234654/082-234657

Lanskap (LNP)

NamaHubungi
Haji Faisal Bin Affendie
(Pemangku) Ketua Bahagian Lanskap (LNP)
faisalaf@dbku.gov.my
082-446688 ext 341
082-446414

Mekanikal & Elektrikal (MNE)

NamaHubungi
Emil Rosainie Mohamad Husaini
Ketua Bahagian Mekanikal Dan Elektrikal (MNE)
emilrmh@dbku.gov.my
082-448899

Perhubungan Awam (PRD)
Keselamatan (SCY)

NamaHubungi
Awang Mohammad Awang Yusuf
Ketua Bahagian Keselamatan (SCY)
awgmohd@dbku.gov.my
082-448763
082-446414

Transformasi & Inovasi (TRI)

NamaHubungi
Dennis Achill
Division Head Of Transformation & Innovation (TRI)
dennis@dbku.gov.my
082-446688 ext 101
082-446414

Penilaian (VAL)

NamaHubungi
Shafiza Haji Jaya
Ketua Bahagian Penilaian Dan Percukaian (VAL)
shafiza@dbku.gov.my
082-446688 ext 109
082-446414