Theme: Blue and Green Theme: Red Theme: Green
Background: 1 Background: 2 Background: 3 

Contact Us :

DEWAN BANDARAYA KUCHING UTARA

Bukit Siol, Jalan Semariang Petra Jaya

93050 Kuching Sarawak


dbkuchannel
dbkuflickr
dbkufb
Dewan Bandaraya Kuching Utara
 

 
Director

NameContact
Jumaini Haili
Pengarah Dewan Bandaraya Kuching Utara
jumaini@dbku.gov.my
082-446268
082-446414

Principal Deputy Director

NameContact
Tuan Haji Morshidi Ahmad
Ketua Timbalan Pengarah / Jabatan Perkhidmatan Kawalselia (RES)
morshidi@dbku.gov.my
082-443201
082-446414

Deputy Director CPS

NameContact
Kartini Haji Busrah
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Korporat (CPS)
kartini@dbku.gov.my
082-446203
082-446414

Deputy Director FCS

NameContact
Salwa Binti Pauzi
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Kewangan (FCS)
salwap@dbku.gov.my
082-446304
082-446414

Deputy Director COS

NameContact
Tuan Haji Hasbi Bin Suhaili
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Komuniti (COS)
hasbis@dbku.gov.my
082-446279
082-446414

Deputy Director INS

NameContact
Tuan Haji Mohamed Khaidir Abang
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Perkhidmatan Infrastruktur (INS)
khaidir@dbku.gov.my
082-441812
082-446414

Deputy Director PBL

NameContact
Durie Austine Tinggie
Timbalan Pengarah Jabatan Perkhidmatan Pembangunan Dan Lanskap (PBL)
durie@dbku.gov.my
082-449802
082-446414

Administration (ADM)

NameContact
Peter@Dembap Ak Martin
Ketua Bahagian Pentadbiran (ADM)
peterdm@dbku.gov.my
082-446688 ext 2205
082-446414

Internal Audit (AUD)

NameContact
Samsury Bin Sahari
Ketua Bahagian Audit Dalaman (AUD)
samsurys@dbku.gov.my
082-446688 ext 2277
082-446414

Business Development (BDD)

NameContact
Ramli Omar Baki (acting)
Ketua Bahagian Pembangunan Perniagaan (BDD)
ramli@dbku.gov.my
082-416975
082-239853

Building (BLG)

NameContact
Mohd Faisal Adenan
Ketua Bahagian Bangunan (BLG)
faisalad@dbku.gov.my
082-446688 ext 2232
082-446414

Community & Development Service (CDS)

NameContact
Rudzaimer Bin Malek
Ketua Bahagian Pembangunan & Perkhidmatan Komuniti (CDS)
rudzaimer@dbku.gov.my
082-446688 ext 2203
082-446414

Contract & Procurement (COP)

NameContact
Nor Isah Binti Barmawi
Ketua Bahagian Kontrak Dan Perolehan (COP)
norib@dbku.gov.my
082-446688 ext 2308
082-446414

Community Relations & Sosial (CRS)

NameContact
Mohd Hafiz Ali
Ketua Bahagian Perhubungan Komuniti & Khidmat Sosial (CRS)
mohdhafizali@dbku.gov.my
082-236223/082-420769
082-420770

Committee Secretariat (CTS)

NameContact
Hajah Ramona Ariffin
Ketua Bahagian Sekretariat Jawatankuasa (CTS)
ramona@dbku.gov.my
082-446688 ext 2241
082-446414

Enforcement (ENF)

NameContact
Dunsten Ak Mogei
Ketua Bahagian Penguatkuasa (ENF)
dunsten@dbku.gov.my
082-447511/442673

Engineering Project (ENG)

NameContact
Ng Liang Seng
Ketua Bahagian Projek Kejuruteraan (ENG)
ng@dbku.gov.my
082-446688 ext 2246
082-446414

Environmental Health (ENV)

NameContact
Basheer Bin Ahmed
Ketua Bahagian Kesihatan Dan Persekitaran (ENV)
basheer@dbku.gov.my
082-448763/082-442590

Finance (FIN)

NameContact
Abdul Razak Bin Ellis
Ketua Bahagian Kewangan (FIN)
abdrazake@dbku.gov.my
082-446688 ext 2272
082-446414

Geoinformation And Properties Management (GPM)

NameContact
Maggie Tomeng
Ketua Bahagian Geoinformasi Dan Pengurusan Hartanah (GPM)
maggie@dbku.gov.my
082-446688 ext 2261
082-446414

Human Resources Management (HRM)

NameContact
Rosemiyati Binti Mohamad Nawawi
Ketua Bahagian Pengurusan Sumber Manusia (HRM)
rosemiyati@dbku.gov.my
082-446688 ext 2210
082-446414

Information Technology (ICT)

NameContact
Pauler Peter Kini (CIO)
Ketua Bahagian Teknologi Maklumat (ICT)
pauler@dbku.gov.my
082-446688 ext 2267
082-446414

Infrastructure Maintenance (IMT)

NameContact
Zaidi Bin Pathi
Ketua Bahagian Penyelenggaraan Infrastruktur (IMT)
zaidip@dbku.gov.my
082-448899/082-445871

Information Resources Development (IRD)

NameContact
Sharul Bin Sulaiman
Ketua Bahagian Pembangunan Sumber Maklumat (IRD)
sharul@dbku.gov.my
082-507403/507099

Legal Affairs (LAW)

NameContact
Siti Fatimah Jamail
Ketua Bahagian Hal Ehwal Undang-Undang (LAW)
fatimah@dbku.gov.my
082-446688 ext 2238
082-446414

Licensing (LES)

NameContact
Zurima Binti Safian
Ketua Bahagian Pelesenan (LES)
zurima@dbku.gov.my
082-234654/082-234657

Landscape (LNP)

NameContact
Tuan Haji Faisal Bin Affendie
Ketua Bahagian Lanskap (LNP)
faisalaf@dbku.gov.my
082-446688 ext 2250
082-446414

Mechanical & Electrical (MNE)

NameContact
Emil Rosainie Mohamad Husaini
Ketua Bahagian Mekanikal Dan Elektrikal (MNE)
emilrmh@dbku.gov.my
082-448899/082-445673

Public Relation (PRD)

NameContact
Norhayati Binti Bidin
Ketua Bahagian Perhubungan Awam (PRD)
hayati@dbku.gov.my
082-446688 ext 2208
082-446414

Security (SCY)

NameContact
Awang Mohammad Awang Yusuf
Ketua Bahagian Keselamatan (SCY)
awgmohd@dbku.gov.my
082-442762/082-442719

Transformation & Innovation (TRI)

NameContact
Dennis Achil
Ketua Bahagian Transformasi Dan Inovasi (TRI)
dennis@dbku.gov.my
082-446688 ext 2289
082-446414

Valuation (VAL)

NameContact
Shafiza Binti Haji Jaya
Ketua Bahagian Penilaian Dan Percukaian (VAL)
shafiza@dbku.gov.my
082-446688 ext 2281
082-446414